روستای کندلوس نوشهر

روستای کندلوس نوشهر

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

روستای کندلوس نوشهر(البرز)

در ایران خیلی از جاذبه یا روستاها رو خواهید دید که شاید باورش برایتان دشوار باشد که بدایند اینجا واقعا ایران زیبای خودمان است کشوری که هر گوشه اش شما را در زیبایی خود فرو می برد. روستای زیبای کندلوس از آن دسته مقصد هایی است که شاید اگر عکس آن را دیده باشید به سختی باور کنید اینجا تکه ای از کشور زیبای خودمان است.روستای کندلوس در منطقه کجور نوشهر مازندارن قرار دارد از روستاهای ارزشمند و از مناطق نمونه گردشگری کشور است.خانه های قدیمی با نمایی از چوب، سقف های چوبی، پنجره های کوچک زیبا، دیوارهای کاه گلی و کوچه های سنگ فرش شده، چشمه های آب معدنی و نهرهای جاری نمای روستای کندلوس را می سازند.کندلوس در منطقه کجور تمدن های بسیاری را در دورهای مختلف به خود دیده است. در این دهکده آثاری از تمدن قبل از میلاد، تمدن ایران قبل از اسلام و تمدن ایران بعد از اسلام دیده شده است.
اگر به کندلوس سفر کردید حتما به موزه گیاهان دارویی این روستای ارزشمند سر بزنید. مجموعه کشاورزی که به کار کشت، تولید و بسته بندی گیاهان اصلی دارویی، معطر و روغن های گیاهی مشغول است.اهمیت این مجموعه جدا از این موارد به دلیل کاشت گیاه ژنتیک های ارزشمند درآن است.

” کمال الملک ” در سفری که به همراه ناصر الدین شاه به این روستا داشته است، تابلویی از این دهکده نقاشی کرده است که در حال حاضر در” کاخ موزه صاحبقرانیه ” قرار دارد. بدون شک این روستا از زیباترین مناطقی است که تا به حال و در همه عمرتان دیده اید. روستای ۴ هزار ساله ای که همه زیبایی هایش را جایی میان دره های البرز مرکزی در جنوب دریای خزر و میان کوه ها پنهان کرده است و خودش را تنها به کسانی نشان می دهد که به سراغش می روند.

 

 

 

 

منبع: لست سکند

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *