خلیج تویوما

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

خلیج تویوما، یکی از شگفت انگیزترین مکانهای جهان

  خلیج شب تاب تویوما

خلیج تویوما کجاست؟

آبی فسفری بی نظیر ساحل خلیج تویوما در ژاپن ، قرین ماهی های مرکب کمیابی است که احتمالا در دیگر زیستگاه های آبی دنیا پیدا نشود.

خلیج تویوما در ژاپن

دریای درخشان اسرار امیز ژاپن تنها، نمونه ای کوچک از معجزاتی است که بر روی زمین رخ می دهد. هر سال در بهار، ماهی های مرکب شب تاب، خلیج تویوما ژاپن را رنگ آمیزی می کنند.

خلیج تویوما در ژاپن

رنگ آبی خلیج تویوما با دیگر آبی هایی که تا الان دیده ایم متفاوت است. خلیج تویوما یکی از معدود زیستگاه های ماهی های مرکب است. یک دره v شکل در خلیج تویاما قرار دارد و ماهیان مرکب که به صورت معمول در ۱۲۰۰ فوت زیر آب زندگی می کنند را به سطح آب هدایت می کند، جایی که میلیون ها ماهی مرکب به اجبار به طرف بالا آمده و خلیج را به رنگ آبی مبدل می کنند. در واقع در انتهای شاخکهای آن ها اندامهای خاصی به نام فتوفورز ( photophores) وجود دارد که مانند چوبهای درخشان روشن می شوند. در فصل ماهیگیری زمانی این ماهی ها به تور صیادان می افتند قایق ها را به چراغ های آبی مزین می کنند.خلیج تویوما به صورت مستقیم زیر نظر حراست محیط زیست جهانی است و سلامت این خلیج باید دائمی باشد.

تصویر خلیج تویوما

بهترین زمان برای دیدن خلیج تویوما

از توکیو تا خلیج تویوما ۳ ساعت مسافت هست که میتوان به آسانی و با همراهی تورهای محلی به دیدن این ساحل در شب بروید. از اسفند ماه تا تیر بهترین زمان برای دیدن اوج شکوفایی ساحل تویوما  است. نور این ساحل را فرازمینی هم می نامند و در شب این ساحل اوج زیبایی خود را نشان می دهد.

  ماهی مرکب در خلیج تویوما

  ماهی مرکب در خلیج تویوما 

  ماهی مرکب

  برچسب ها:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *